Prognoza wyniku

Kalkulator prognozowanego wyniku

Podaj ostatni osiągnięty wynik na podstawie którego kalkulator wyliczy prognozę

g m s

Prognozowane wyniki

Dystans Prognozowany wynik
1500 m
3000 m
5000 m
10 km
15 km
20 km
Półmaraton
Maraton
50km
100km

Jak działa kalkulator prognozowanego wyniku biegowego?

Nasz kalkulator opiera się na formule pierwotnie opracowanej przez Pete’a Riegela – inżyniera badawczego i maratończyka i jest szeroko stosowana od ponad 20 lat. Wzór to T2 = T1 x (D2/D1) 1,06, gdzie T1 to podany czas, D1 to podana odległość, D2 to odległość, dla której należy przewidzieć czas, a T2 to obliczony czas dla D2. Jest dostosowany do odległości, więc przewidywany czas na 10 km nie jest tylko podwojeniem czasu na 5 km, ale przed użyciem kalkulatora należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  1. Zakłada, że wykonałeś odpowiedni trening pod kątem zakładanego dystansu. Tylko dlatego, że zrobiłeś dzisiaj 5km w czasie 20 minut nie oznacza, że możesz jutro zrobić 10km w 40 minut.
  2. Zakłada, że nie masz naturalnej, znaczącej skłonności do szybkości ani wytrzymałości. Niektórzy ludzie bez względu na to ile trenują osiągają wyższe wyniki na jednym końcu skali, czyli są typami szybkościowca albo wytrzymałościowca.
  3. Obliczenia stają się mniej dokładne dla czasów poniżej trzech i pół minuty i powyżej czterech godzin.

Przygotuj formę do zawodów biegowych?

Zapoznaj się z ofertą planów treningowych do zawodów biegowych. Nasza oferta obejmuje zarówno przygotowanie zaawansowanych zawodników jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem.

Trener biegania

Zobacz wszystkie kalkulatory biegowe >>