Filozofia treningu

5 zasad naszej filozofii treningu

Kluczem do sportowych sukcesów i poczucia zadowolenia biegaczy znajdujących się pod naszą opieką jest spójna i sprawdzona koncepcja treningowa, którą wciąż udoskonalamy, uwzględniając najnowszą wiedzę na temat metod treningu, regeneracji czy fizjologii wysiłku sportowego, jak i czerpiąc z własnego bogatego doświadczenia trenerskiego oraz zawodniczego.

Członkowie teamu PlanBieganie, do którego w każdej chwili możesz dołączyć, spełniają swoje biegowe marzenia i biją kolejne rekordy, unikając przetrenowania i kontuzji, ponieważ jako trenerzy pamiętamy o kilku fundamentalnych zasadach, dzięki którym możliwe jest skuteczne budowanie formy zawodnika i przyczynianie się do jego długofalowego rozwoju.

Trener Biegania

1. Trening musi być zindywidualizowany

W sieci z łatwością odnajdziesz wiele rozmaitych gotowych planów treningowych. Nawet jeśli taki plan wyszedł spod pióra kogoś obeznanego z trenerskim rzemiosłem i może wydawać Ci się sensowny, siłą rzeczy nie będzie skrojony na miarę Twoich potrzeb. My, trenerzy PlanBieganie, wychodzimy z założenia, że trening musi uwzględniać Twoje indywidualne cechy, predyspozycje czy stan wytrenowania.

To dlatego już na etapie nawiązywania współpracy prosimy Cię o wypełnienie szczegółowej ankiety, dzięki której oprócz podstawowych informacji dotyczących Twojego wieku, wagi czy doświadczenia treningowego dowiadujemy się, na jakim etapie biegowych przygotowań się znajdujesz, czy doskwierały ci dotąd jakieś kontuzje, wreszcie – jakie są Twoje cele i oczekiwania.

Dane te są dla nas niezmiernie istotne. Pozwalają nam bowiem opracowywać dla Ciebie plan (rozpisywany w odstępie tygodniowym na siedem dni), który opiera się na wnikliwej analizie ostatnio wykonanych treningów i uwzględnia Twoje samopoczucie.

2. Współpraca podopiecznego i trenera będzie owocna tylko dzięki efektywnej komunikacji

Mając tego świadomość, nasi trenerzy pozostają z zawodnikami w stałym kontakcie, odpowiadając na wszelkie pytania dotyczące każdej treningowej sprawy. Gdy tylko tego potrzebujesz, możesz kontaktować się z nami mailowo, telefonicznie, jak i poprzez platformę PlanBieganie stworzoną właśnie po to, byś mógł/mogła napisać do swojego trenera. Za jej pośrednictwem otrzymasz ponadto wskazówki i materiały instruktażowe związane m.in. z treningiem uzupełniającym, a także prześlesz nam do analizy wyniki badań, wszelkie dane odnośnie do zrealizowanych treningów, stanu zdrowia i reakcji organizmu na zadane obciążenia.

Dzięki temu możemy monitorować Twoje parametry oraz samopoczucie i na bieżąco optymalizować obciążenia treningowe, tak abyś mógł/mogła czerpać jak najwięcej satysfakcji z biegania i cieszyć się z poprawy rezultatów, zachowując przy tym pełnię zdrowia.

3. W treningu przyjmujemy holistyczne podejście

Na prawidłowy rozwój biegacza wpływ ma bardzo wiele czynników, takich jak sprawność ogólna, właściwa regeneracja, odżywianie czy trening mentalny. Nie samym więc bieganiem biegacz żyje, dlatego układając Twój plan, konsultujemy się z trenerem przygotowania motorycznego, dietetykiem, fizjoterapeutą, jak również wieloma innymi specjalistami w zależności od potrzeb, tak aby być dla Ciebie wsparciem we wszystkich aspektach sportowej przygody, w jakich to możliwe.

4. Niezależnie od wszystkiego priorytet to Twoje zdrowie

Jesteśmy społecznością, dla której istotne jest, aby stawać się lepszymi biegaczami. Do tego celu dążymy skutecznie, lecz nie za wszelką cenę. Dla nas najważniejsze jest Twoje zdrowie, a dopiero później satysfakcja na mecie. Na szczęście zazwyczaj udaje się to połączyć.

5. Trening nie może być nużący i oklepany

Staramy się, aby ścieżka wiodąca Cię do zamierzonego biegowego celu była i ciekawa, i motywująca, i… niekiedy zaskakująca. W wybrane miejsce zwykle prowadzi wiele dróg. Wspólnie wybierzemy taką, która będzie najlepsza właśnie dla Ciebie, pamiętając o umiejętnej zmianie bodźców treningowych.

6. Wzmocnij słabe strony i rozwijaj te mocne

Nasze indywidualne podejście opiera się o wzmacnianie słabych stron i eliminowanie dysfunkcji oraz rozwijaniu mocnych stron każdego zawodnika.

Masz apetyt, aby wejść na wyższy poziom biegania? Chcesz, by pieczę nad Twoim postępem przejęli profesjonaliści? Dołącz do nas już dziś!